1000 fát szeretnék ültetni közösségben - ezzel a gondolattal indultam bele az újévbe.
Gyerekkori álmomat valósítom meg azzal, hogy vettem egy szántóföldet, amit fásítani szeretnék a madarak, beporzók számára. A barátaim segítségével fákat, cserjéket, gyógynövényeket ültetünk, hogy szén-dioxidot kössünk meg, a tájat zöldítsük, a talajt árnyékoljuk.
Ennek a munkának a folytatásában segít nekem idén a 10 millió fa közösség, akik felajánlották, hogy az ültetendő fákat ők finanszírozzák, amennyiben a vadhálóra gyűjtök én.
Thurnay Róza vagyok, 33 éves kerámiaműves, lelkes regeneratív kertész. Gyerekkoromban sokat álmodoztam arról, hogy egy üres szantóföldre pénzt gyűjtök, amit majd teleültetek fákkal. Az elmúlt 10 évben ezen ügyködtem, sikerült megvennem egy hektár szántót a Szentendrei-szigeten. A barátaim segítségével az elmúlt évben 250 fát és cserjét elültettünk, ezt a munkát fogjuk folytatni idén.
2026.-ban Nemzeti Faültetés Napja keretében 1000 facsemetét fogunk elültetni a szentendrei-szigeti szántóföldemen, amihez anyagi segítséget szeretnék kérni. A bejövő összegből a fiatal facsemeték vadvédelmét kell kiviteleznem. Az ültetéskor a fák alig térdmagasak, zsenge hajtásaikat az őzek könnyen lelegelnék - míg pár méter magasak nem lesznek, vadhálóval kell óvnunk őket. Minden hozzájárulásért hálás vagyok!