Régi barátaim, itteni ismerőseim tudják, sokféle jó ügy számára kezdeményeztem már gyűjtést az oldalamon. A háború sújtotta ukránok vagy hazai nélkülöző család javára. Legutóbb a kiváló Jelenkor folyóirat fennmaradása érdekében. Magunknak, a 10 millió Fának általában szemérmesen nem teszem. Tették persze sokan mások, barátok és ismeretlenek, hálával gondolok rájuk. Most azonban egy picit más a helyzet. Nagy célt tűztünk ki magunk elé: megendezzük a Nemzeti Faültetés Napját, ami azon kívül, hogy rengeteg fát ültetünk, egyben amolyan országos környezetvédelmi ünnep is kíván lenni, amikor a mi életünk, jövőnk, gyermekeink boldogulása, a hazánk természetének egészsége, ökológiai teljességének visszaállítása is végre széles körben napirendre kerül. Az idei, legelső eseményhez megvannak a fáink, emberkéz és kerti szerszám is akad. Földterület is. Egy komponens nincs (soha) elegendő. Pénz. Arra kérem tehát eddigi segítőimet, járuljanak hozzá ez alkalommal a faültetésekhez. Szálljatok be az ünnepbe, hogy egy jobb, frissebb levegőjű, kánikulák idején hűvösebb országban élhessünk.
Máris több száz szervezet és cég és megannyi híres ember csatlakozott a felhívásunk nyomán! Önkormányzatok, közösségek, cégek jelezték a részvételi szándékukat. Számtalan ültetési helyszín javaslat és több ezer ültetni szándékozó ember jelentkezett. Minél több pénzt tudunk gyűjteni, annál több helye lesz ültetés!
Szálljatok be Ti is a Nemzeti Faültetés Napja ültetésébe!
És jelentkezzetek Ti is Kiskövetnek ezen afelületen!