Szállj be te is, hogy még több árnyék legyen a Jurisics Miklós utcai
iskola udvarán!
A 10 millió Fa Pécsi szervezete és iskolánk közös faültetési programot indít!
Ha elegendő pénz gyűlik össze, 2024 szeptemberében elültetünk 8-10 fát az
udvaron.
Iskolánkban az ÖKO-szemlélet és a fenntarthatóság erősítése több módon
megvalósul:
1. Magaságyások telepítésével, mintegy iskolakert kialakításával tettük
lehetővé diákjaink számára, hogy az ültetéstől, egészen a betakarításig
megfigyelhessék, gondozhassák kedvenc zöldségeiket.
2. 2021 óta működik iskolánkban a használt sütőolaj gyűjtése, mely a szülőket
is bevonja a felelős példamutatásba.
3. 2020 óta folyamatosan újítjuk iskolánk nagy udvarán lévő egyre idősödő
faállományát.
Az fák pótlása és a fiatal fák gondozása hozzájárulhat a gyermekek
környezeti neveléséhez is.
A közös ültetésbe tervezzük bevonni a diákokat és a szülőket egyaránt.
A legkisebb összeg is közelebb vihet a megvalósításhoz.
1 fa ültetéséhet 30.000 Ft-ra van szükség.
Ha több pénz gyűlik össze több fát ültetünk.
Ha inkább utalnál:
10 millió Fa Alapítvány
Magnet Bank 16200106-11648804
SWIFT: HBWEHUHB
IBAN: HU02 1620 0106 1164 8804 0000 0000
A közlemény rovatba írd be:
Jurisics Pécs
Szállj be te is az ültetésbe!