Küldtünk egy visszajelző emailt az általad megadott címre, és hamarosan részletesebb tájékoztatást is küldünk a fejleményekről.
A közösségi locsoláson túl igyekszünk minél több olyan fának is vizet juttatni, ami a lakosságnak már nem elérhető. Ezért párhuzamosan egy pénzgyűjtő kampányt is indítottunk hogy minél több locsoló járművet tudjunk szolgálatba állítani Budapest fáinak éltetésére.
Ha megteheted járulj hozzá te is, és vidd hírét az ismerőseid közt. Jöjjenek ők is locsolni és/vagy szálljanak be pénzzel is.
Próbáljuk hűs otthonokban átvészelni, a városokon pedig a fák védő árnyékában átkelni.
De ki védi meg nyáron a fákat, akik egyre kevésbé bírják a hőség nyomását?
Védjük meg őket közösen, hogy továbbra is védelmezhessenek bennünket!
Ha nincs víz, nincs Fa, ha pedig nincsenek fák, a városainkban elviselhetetlenné válik az élet a beton és kőtengerekben.
Budapest Főváros Önkormányzata, a Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. FŐKERT Divíziója, a 10 millió Fa faültető közösség, a Beeco ökoiránytű applikáció fejlesztői (és még reméljük majd sok más csatlakozó szervezet) összefogásával 2025. április 22-én a Föld napján meghirdettük az

Hogyan is képzeljük ezt:
Interaktív térképen lehet szomjas fákat keresni.
Vasárnaponként Locsolakomákat, közösségi locsoló alkalmakat rendezünk.
Számtalan olyan fa várja a vizet, ahová a lakosság nem tud vizet juttatni, a jelenlegi locsolóautó kapacitások pedig már nem bírják a versenyt a klímaváltozással. Ezért gyűjtés rendezünk, hogy még több fához jusson el locsoló jármű.
4.000 -ért locsolj meg 5 alkalommal egy fát vagy
12.000 -ért egész szezonban adj vizet egy fának vagy válassz egy összeget ami belefér.
A szó szoros értelmében minden csepp számít!
Ha teheted válaszd a rendszeres utalást, ez biztosítja hogy hosszú távon kiszámíthatóan tudjunk gondoskodni a fákról.