Ние вярваме, че несправедливостта срещу един от нас е несправедливост срещу всички ни. Водени от това убеждение, внимателно документираме нарушения, проучваме случаи и говорим открито за правата на човека, в България и навсякъде по света. Не се страхуваме да задаваме въпроси и да бъдем неудобни, защото свободата и справедливостта заслужават да се борим за тях. Дори когато сме изправени пред авторитарни заплахи.
Няма да лъжем - въобще не е лесно. Имаме нужда от всичката подкрепа на света, за да продължим да защитаваме нашите права. Благодарение на даренията на хора като теб можем да бъдем безкомпромисни в работата си и да останем независими от политически или религиозни идеологии, правителства и икономически интереси. Зависим единствено от хората и сме сигурни в едно: човечността трябва да победи.