\
Cześć! Nazywam się Bart Staszewski, jestem aktywistą LGBT+ i prezesem fundacji Basta. Każdego dnia monitorujemy media pod kątem mowy nienawiści i homofobii. Nienawistne wypowiedzi zgłaszamy, a te na które nie zareagowane kierujemy do sądu.
Chcemy przerwać bezkarność mediów publicznych, które praktycznie każdego dnia pozwalają sobie na szczucie osób LGBT+ i polaryzację społeczeństwa. Naszą misją jest nie pozwalanie na to i egzekwowanie łamanego przez nich prawa!
Dołącz do nas i pomóż nam kontynuować naszą pracę o wolne od nienawiści media!
Dzięki osobom takim jak Ty, udało nam się w zaledwie kilka miesięcy osiągnąć już kilka naprawdę wspaniałych rzeczy!
📣 zebraliśmy ponad 20 000 podpisów pod petycją Dość Szczucia, której celem jest ukaranie TVP za mowę nienawiści
2 500 tysiąca osób wysłało osobiście swoje skargi do Przewodniczącego KRRiT na działania TVP
📣 wnieśliśmy ponad 30 wniosków o wszczęcie postępowania przez Przewodniczącego KRRiT na homofobiczne i transfobiczne audycje w polskich mediach
📣 skierowaliśmy 7 skarg do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na bezczynność Przewodniczącego KRRiT i 6 z nich zakończyło się już wyrokiem sądu, który przyznał nam rację i nakazał rozpatrzenie naszych wniosków
📣 każdego dnia monitorujemy media pod kątem homofobicznych treści, sporządzamy raporty i przygotowujemy kolejne wnioski
Każda z tych rzeczy wymaga ogromnych nakładów pracy zespołu fundacji i specjalistycznych narzędzi, które musimy opłacić, dlatego chciałbym poprosić Cię do dołączenie do naszego zespołu poprzez regularne wsparcie finansowe! Każda darowizna przybliża nas o krok do lepszej Polski! Jeśli masz taką możliwość, wesprzyj nas regularnie nawet drobną kwotą. A dla osób, które zdecydują się zostać z nami na dłużej i wspierać nas regularnie przygotowałem tęczowy prezent w ramach podziękowania!