Izabela... Jest to znana femme fatale? Bohaterka powieści Bolesława Prusa? Czy może postać ukrywająca się w każdej kobiecie?
Feminoteka to fundacja działająca na rzecz praw kobiet i równości płci. Prowadzi działalność edukacyjną, informacyjną i wspierającą kobiety doświadczające przemocy. Organizuje warsztaty, kampanie społeczne i oferuje pomoc psychologiczną oraz prawną. Feminoteka promuje feminizm, równość i przeciwdziałanie dyskryminacji, działając zarówno lokalnie, jak i ogólnopolsko.
Teatr Persona schodzi ze sceny spektaklem ,,Izabela" w reżyserii Mai Kopeć wzbogaconym o wspaniałą muzykę graną na żywo przez Orkiestrę Mickiewiczowską III LO w Katowicach.
Teksty piosenek powstały dzięki kreatywności Kseni Słaboń i Mai Kopeć, a stworzeniem melodii i aranżacją zajęła się ww. orkiestra na czele z Piotrem Chechlińskim i Martą Morzonek.
"Izabela" jest nowym spojrzeniem na historię Łęckiej z kultowej powieści Bolesława Prusa. Widz pozna rozterki, pragnienia i codzienność tytułowej bohaterki od salonowego zacisza. Będzie częścią świata zwaśnionej, warszawskiej arystokracji, obserwując żarliwe umizgi amantów Beli. Pozna grozę pojedynków prochowych, niepewność licytacji, tematy bankietowych kłótni oraz strach przed wyrokiem sądu.
Zanurzy się w autorską interpretację przeszłości Izy — czerpiącą z niedopowiedzeń jej losu na kartach powieści - co ukształtowało poruszający portret kobiety, nienawidzonej przez czytelników od wielu pokoleń.
Spektakl odbędzie się 17 czerwca o 17:00 w MDK-u Szopienice-Giszowiec przy ulicy Hallera 28 na Burowcu w Katowicach.
Bilet na spektakl otrzyma pierwsze 340 osób, które dokonają wpłaty o wysokości min. 10 PLN oraz skontaktują się z nami mailowo na adres: [email protected], gdzie podeślą dowód wpłaty. Bilet otrzymacie w wiadomości zwrotnej od nas w ciągu 48h.