logo
Wzmocnij się! Weź udział w Wendo.

Zapraszamy do udziału w warsztatach samoobrony i asertywności WenDo.

WenDo to metoda przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Uczy tego, jak w każdej sytuacji: w pracy, w miejscu publicznym, na ulicy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

Miejsce: Warszawa Wola, dokładny adres zostanie udostępniony kilka dni przed warsztatami.

Czas: 29-30.11.2025 (sobota-niedziela), 10:00 - 16:00

Koszt: 500 zł - wypełnij formularz i opłać koszt w formie darowizny. Jeśli nie zbierze się minimalna liczba uczestniczek, zwrócimy Ci pieniądze. Jeśli odwołasz udział najpóźniej tydzień przed wydarzeniem, będziesz mogła uczestniczyć w Wendo w kolejnym terminie.

Informacje organizacyjne

Ważne! Warsztaty odbędą się w języku polskim. Zajęcia są wyłącznie dla osób pełnoletnich. Warsztaty są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.

Na zajęciach zapewniamy wodę, kawę i herbatę. Podczas zajęć przewidziana jest przerwa obiadowa, jednak obiad uczestniczki organizują we własnym zakresie.

Maksymalna liczba uczestniczek – 12 osób, obowiązują zapisy.

Nie musisz zakładać sportowych ubrań - najważniejsze, żebyś czuła się swobodnie!

Dlaczego warto?

Podczas WenDo:

* poczujesz swoją siłę i podniesiesz poczucie wartości,

* dowiesz się jak obronić swoje granice psychiczne i fizyczne,

* poznasz najprostsze techniki samoobrony,

* doświadczysz pracy z głosem, ciałem i postawą,

* poznasz zasady komunikacji bez przemocy,

* dowiesz się, jak rozpoznać zagrażające sytuacje i jak reagować,

* dowiesz się, jak uniknąć przemocy psychicznej jak i fizycznej.

WenDo nie jest:

* Sztuką walki. Podczas zajęć nie uczymy, jak się bić, lecz jak nie dopuścić do agresji, a w razie zagrożenia, jak się skutecznie bronić.

* Terapią. Podczas zajęć rozmawiamy o asertywności i obronie własnych granic, również o doświadczeniach przemocy. Jednak nie prowadzimy terapii. Jeśli uczestniczka tego potrzebuje, powiemy gdzie taką pomoc można otrzymać.

* WenDo to zajęcia, które pomogą Ci poczuć się pewniej i bezpieczniej. Dowiesz się, jak fizycznie i psychicznie bronić swoich granic. WenDo to nie tylko ciosy, kopnięcia i uwolnienia, ale także elementy pracy z głosem, postawą i, co szczególnie ważne, z asertywnością.

Przeczytaj reportaż o efektach WenDo

Osoba prowadząca

Jolanta Gawęda – trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt metodą WenDo, trenerka antydyskryminacyjna, ekspertka przeciwprzemocowa, certyfikowana specjalistka ds. pomocy osobom doświadczającym przemocy, wiceprezeska Fundacja Feminoteka.

Zapisz się i opłać udział w Wendo

Kwoty