W Polsce diagnozę raka piersi słyszy co roku 22 tysiące kobiet! To jeden z najczęstszych nowotworów złośliwych. 30 proc. kobiet słyszy diagnozę w stopniu zaawansowanym. Eksperci podkreślają, że “jesteśmy w dramatycznej sytuacji”.
MOŻEMY TO ZMIENIĆ! Jak? Poprzez systemową edukację w szkołach, przychodniach i u lekarzy pierwszego kontaktu.
Wczesna diagnoza to podstawa efektywnego leczenia.
Apelujemy do Ministra Zdrowia o przygotowanie strategii i wprowadzenia działań, które zwiększą świadomość na temat raka piersi!
Pomóż nam ratować polskie kobiety! Wesprzyj nasze działania!