Kultura Równości

Cześć!

Od 2018 roku prowadzimy Równe Miejsce Centrum LGBT+ Wrocław przy ulicy Kniaziewicza 28/2. To 40m2 bezpiecznej, niekomercyjnej przestrzeni: sala biurowa i salka spotkań. Organizujemy tu wydarzenia edukacyjne, kulturalne integrujące naszą społeczność. Prowadzimy spotkania z psychologiem, grupy wsparcia, spotkania autorskie, debaty, gry planszówkowe, spotkania Queerowego Klubu Książki i grupy Transparent dla osób transpłciowych i ich bliskich. W Centrum działa także Biblioteka LGBT+ Wrocław.

W 2023 roku pozyskaliśmy nowy, większy lokal. Nadszedł czas na nowe otwarcie, czyli Nowe Równe Miejsce! 40m2 to zdecydowanie za mało dla naszej społeczności! W Nowym Równym Miejscu zmieścimy się wszystkie i wszyscy!

Nowe Równe Miejsce to 130m2, podzielona na cztery sale, z dużym korytarzem, osobną kuchnią i toaletą. Taki układ pomieszczeń pozwoli nam na równoczesne prowadzenie wielu działań. Zmieścimy w tej przestrzeni: salę warsztatowo-spotkaniową, sale biblioteczną i miejsce do coworkingu, salę konsultacyjną, czyli mały gabinet na porady indywidualne oraz biuro stowarzyszenia.

Przestrzeń ta pozwoli nam realizować nasze stałe działania – spotkania grup, warsztaty, konsultacje i porady indywidualne. Ale w przestrzeni tej także otworzymy się na nowe działania i nowe grupy odbiorców i odbiorczyń. Proporcja Nowego Równego Miejsca bardzo nam odpowiada. To ma być nasze wspólne miejsce. Miejsce, gdzie będziesz u siebie i gdzie możesz być sobą! Miejsce to nie powstanie jednak bez ogromnego wkładu pracy i środków. Do realizacji naszej wizji Nowego Równego Miejsca potrzebujemy wsparcia finansowego. Projekt remontu lokalu przygotowała dla nas Jankowski i Opyrchał Pracownia Projektowa. Wyliczyliśmy wspólnie, że całkowity koszt remontu wyniesie nas ok. 150 tys. zł.

Całkowite koszty:

20 tys. – remont instalacji elektrycznej

20 tys. – remont pomieszczeń (uzupełnianie ubytków, malowanie ścian)

10 tys. – remont węzła sanitarnego (przyłącza hydrauliczne, podłogi i ściany)

30 tys. – renowacja lub wymiana parkietu na podłodze

30 tys. – instalacja ogrzewania i klimatyzacji 30 tys. – wyposażenie (do biura, do części wspólnej, części dydaktycznej, zabudowa kuchenne, sprzęt elektroniczny, urządzenia sanitarne)

10 tys. – koszty niespodziewane, awaryjne środki na awarie!

Dziś prosimy Cię o wsparcie nas w pierwszym etapie prac. Zbieramy środki na remont instalacji elektrycznej, 20 tys. zł.


Bez energii nie ruszymy dalej. Tak jak dalej nie ruszymy z pracami nad Nowym Równym Miejscem bez Twojego wsparcia.

Wesprzyj nas darowizną. Każda złotówka jest ważna i zbliża nas do realizacji celu. Nowe Równe Miejsce Centrum LGBT+ Wrocław stanie się faktem dzięki Twojej pomocy.

Odremontujmy Nowe Miejsce Równości razem!

Kwota

Rodzaj płatności

Wybierz metodę płatności

Dane do płatności kartą