logo
Pełna skrzyneczka na nowy rok szkolny!

PEŁNA SKRZYNECZKA NA NOWY ROK SZKOLNY!

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. Dzieciaki i młodzież, z pomocą osób opiekuńczych, przygotowują szkolne wyprawki. Plecaki wypełniają zeszytami, podręcznikami, śniadaniówką, piórnikiem. W niektórych pojawi się też miesiączkowy zestaw ratunkowy - podpaska, tampon, wkładka, nawilżona chusteczka. Ale nie we wszystkich, z różnych powodów.

Ania nie włoży do wyprawki podpaski, bo nie ma jeszcze okresu. Basia ma nieregularną miesiączkę, stale zapomina o środkach higieny menstruacyjnej, często żałuje… Oli na podpaski nie stać, więc nie nosi. 3 zł kieszonkowego, które dostaje od rodziców, woli wydać na pączka i nie chodzić głodna.

Osoby menstruujące jakoś sobie poradzą, każda z nas zna te strategie. Podpaskę się pożyczy, ukradnie albo poupycha w majtki papier toaletowy.

Ale możemy też zmienić sytuację i zaopiekować osoby miesiączkujące w szkołach.

**Wystarczy, że po raz kolejny połączymy siły i portfele i zrzucimy się na podpaski do szkół.**Podpaski i skrzyneczki, niech będą dostępne w każdej szkole!

Wpłać 5 zł lub 500. Tyle, ile możesz i tyle, ile chcesz.

Dołącz do okresowej rewolucji!

Kwota wsparcia

Wybierz metodę wsparcia