W 2024 też będziemy menstruować. Zrzućmy się na podpaski dla osób, które będą ich potrzebować!

Jako osoby z macicami menstruujemy niezależnie od pory dnia i roku. Okresu dostajemy gdy mamy podpaski pod ręką, ale również wtedy, gdy nie stać nas na ich zakup. Menstruujemy w szkole, szpitalu, autobusie, kawiarni, księgarni, sklepie spożywczym. Menstruujemy w dni powszednie, nocą i dniem, również w święta, również w nadchodzącym roku.

Jako członkinie Fundacji Różowa Skrzyneczka doświadczamy powszechności miesiączkowania dwojako - we własnej menstruacji oraz w procesie wysyłania paczek do miejsc, które potrzebują wsparcia.

Z naszych skrupulatnych wyliczeń wynika, że w roku 2023 wysłałyśmy do miejsc i osób w potrzebie PONAD 350 PRZESYŁEK z podpaskami i tamponami, czasem również z majtkami menstruacyjnymi. To daje mniej więcej jedną przesyłkę dziennie, a rok się jeszcze nie skończył. Okres przedświąteczny jest dla nas niezwykle intensywny, próśb o podpaskowe wsparcie jest więcej niż zazwyczaj. Podpaska w trakcie przygotowań świątecznych okazuje się jeszcze mniej dostępna. Mnogość wydatków - na prezenty, ozdoby, choinkę, potrawy, rozpuszcza domowy budżet.

๏ Pisze do nas Pani z Łomży, opisuje trudną sytuację życiową, samodzielną opiekę nas synem z niepełnosprawnością, wylicza wydatki na leki, mówi że nie stać jej na ciało, które menstruuje.

๏ Pisze do nas Pani Beata, prosi o wsparcie dla sąsiadki, która ma trzy córki i niespecjalnie im się przelewa, potrzebują naszej pomocy.

๏ Pisze do nas Pani Zosia, opiekunka w jednym z podlaskich domów dziecka. Prosi o środki higieniczne dla dziewczynek, bo nie mają, a przecież potrzebują.

Piszą pracownice szkół, zespołów szkolnych, szpitali, ośrodków pomocy i edukacji.

Na wszystkie prośby odpowiadamy wysyłką. Po to przecież jesteśmy, by nieść wsparcie osobom, dla których łatwy dostęp do podpaski wcale nie jest normą.

NIESTETY NASZE ZASOBY SIĘ KOŃCZĄ. Z dużym prawdopodobieństwem wraz z początkiem stycznia ilość podpasek, którą możemy rozdysponować będzie równa ZERO. A przecież w 2024 też będziemy menstruować!

Zrzućmy się wszystkie i wszyscy na podpaski dla osób, które będą ich potrzebować! Rozpocznijmy 2024 rok pod znakiem dostępnej podpaski.

Kwota wsparcia

Wybierz metodę wsparcia

Twoje imię

Twoje nazwisko

Twój adres e-mail

Metoda płatności

Dane do płatności