Koleżanki Sąsiadki

Wesprzyj Ogólnopolski Strajk Kobiet!

Sojuszniczko, Sojuszniku! Siostro, Bracie w walce prawa człowieka! Pomóż nam dalej działać!

Co roku w Polsce ok. 100 tysięcy osób doświadcza przemocy, także jej najdrastyczniejszych form... w rodzinnym domu – to jedynie przypadki zgłoszone wymiarowi sprawiedliwości. Ile jest ich faktycznie? Według pomocowych organizacji kobiecych, 800 tysięcy rocznie! Niemal zawsze są to kobiety. A jeśli w domu są dzieci, one ZAWSZE cierpią także. Instytucje państwowe powołane do tego, by wspierać osoby zmagające się z agresją, są nieskuteczne lub przytłoczone skalą zjawiska **.**

My, aktywistki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, mamy duże doświadczenie w organizowaniu wzajemnego wsparcia i zawsze szukamy najlepszych rozwiązań. Dlatego uruchomiłyśmy nasz autorki antyprzemocowy projekt Koleżanki Sąsiadki. 

Chcemy, by każda kobieta w Polsce miała gdzieś w pobliżu Koleżankę Sąsiadkę, która wesprze ją, gdy nikt inny nie usłyszy jej wołania o pomoc. Wrażliwość i czujność są najważniejsze, ale to nie wszystko – mądrze i skutecznie interweniować trzeba umieć, dlatego uczymy się u psycholożek, certyfikowanych psychoterapeutek i coucherek, pracownic socjalnych, prawniczek. 

Pomóż nam szkolić kolejne "latarniczki" i nieść pomoc siostrom w potrzebie. 

Dorzucisz się?


Nasza polityka prywatności

Wesprzyj nasze działania!

Kwota wsparcia

Rodzaj wsparcia

Metoda płatności

Dane karty